Предоставено от Blogger.

вторник, 25 януари 2011 г.

Отново голям Бербатов, избухна с два гола при уникален обрат на Юнайтед

Бербатов
Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов за пореден път блесна с изявите си по терените на Острова. Бербо се разписа на два пъти при победата на „червените дяволи” с 3:2  над Блякпул. Мача на "Блуумфийл Роад" започна повече от лошо за Манчестър Юнайтед и след първата част домакините от Блякпул, в който редици бе бившият играч на ЦСКА Елиот Гранден водеха с 2:0 и по всичко изглеждаше, че ще успеят да нанесат първа загуба за Бербо и компания. Не на това мнение обаче бяха подопечните на Сър Алекс Фергюсън. Именно Бербатов даде тон за обрата, след като в 72-та минута получи чудесен пас от Флетчър и отблизо успя да намали преднината на домакините. Само две минути по-късно заменилият Уейн Рууни мексиканец Чичарито възстанови статуквото с прекрасен удар от около 15 метра покрай плонжа на Кингстън. По-всичко изглеждаше, че мача ще завърши наравно, но не на това мнение бе българската девятка на Юнайтед. В 88-та минута Бербо нахлу мощно в наказателно поле, финтира бранител и с премерен шут с по-слабия си ляв крак преодоля вратаря на Блекпул. По този начин българина записа 19-тото си попадение във Висшата лига и общо 20-то от началото на сезона. Бербатов дръпна сериозно и в борбата за голмайсторския приз, след като се откъсна с пет гола на Тевес. С двете си попадения българина събра 38 точки и изравни на второ място Лионел Меси в класацията за "Златната обуква", начело с 44 е Кристиано Роналдо. След тази победа Юнайтед се утвърди начело в класирането с 51 точки с пет повече от втория Арсенал.